Spustelėk paveikslėlius ir sužinok daugiau informacijos apie magnetus kasdieniame gyvenime.
Metalo laužą krauna kranu, kuris vietoje kablio turi didelį elektromagnetą. Magnetas toks stiprus, kad net išlaiko pritrauktą automobilį.
„Maglev“ yra šiuolaikinis traukinys, važiuojantis be ratų. Dėl magnetinės levitacijos toks traukinys sklendžia virš specialių bėgių su niekuo nesiliesdamas.
Magnetinio konstruktoriaus detales lengva bet kaip sujungti. Kiekvienos figūrėlės šonuose įmontuoti stiprūs magnetai didele jėga traukia detales vienas prie kitų, todėl galima sudėti įvairias formas.
Magnetinė lenta pritraukia šaškes, šachmatus, todėl žaisti galima net važiuojančioje transporto priemonėje.
Šaldytuvo magnetukas – mėgstamiausias turistų suvenyras, parsivežamas iš kelionės po svečią šalį ar iš savo krašto lankytinų vietų. Jie labai gerai prikimba prie metalinio paviršiaus, kurio lydinyje yra geležies, pavyzdžiui, prie šaldytuvo durelių, magnetinės lentos.
Daug gyvūnų orientuojasi pagal Žemės magnetinį lauką. Įgimtas gebėjimas justi magnetinius laukus padeda gyvūnams įveikti ilgas keliones. Taip, pavyzdžiui, orientuojasi kuprotieji banginiai. Iš Šiaurės Aliaskos, kur maitinasi, šie gyvūnai kasmet traukia į šiltesnius regionus poruotis ir laukti palikuonių. Dėl to jie vandenynu nuplaukia apie 4000 km.
Magnetiniai laukai orientuojantis svarbūs ir žmogui. Žmonės naudojasi kompasu. Šio prietaiso rodyklė – mažas ant ašies besisukantis strypinis magnetas. Ji nukrypsta šiaurės ir pietų kryptimis lygiagrečiai su Žemės magnetinio lauko jėgų linijomis, jeigu netoliese nėra magnetų, geležinių daiktų ar tekančios elektros srovės. Taigi magnetinė rodyklė visada rodo šiaurę.