Kokia turi būti stuburo padėtis, kad laikysena būtų taisyklinga?
Laikysena – individuali kūno padėtis judant ir nejudant (stovint, sėdint, tupint, gulint). Taisyklinga laikysena yra tada, kai žiūrint į žmogų iš šono stuburas yra tiesioje vertikalioje ar horizontalioje linijoje.
Netaisyklinga laikysena gali neigiamai paveikti judėjimo ir atramos sistemą, kvėpavimo, nervų sistemas.
Diskutuok su draugu. Kodėl svarbu išlaikyti taisyklingą laikyseną?
Svarbu sėdėti prie tinkamo aukščio stalo. Taisyklingai sėdint pečiai turi būti vienodame aukštyje, nugara ir liemuo tiesūs, tarp krūtinės ir stalo krašto – nedidelis tarpas, galva šiek tiek palenkta į priekį, bet neatkišta, kojos sulenktos, pėdos turi pilnai remtis į grindis.
Diskutuok su draugu. Kas atsitiks, jeigu dažnai sėdėsi netaisyklingai?
Vaiko mityba turi būti palanki jo augimui, vystymuisi, sveikatai. Svarbu, kad jis galėtų mokytis, tobulėti, kad jam pakaktų energijos protinei ir fizinei veiklai. Tinkama mityba teigiamai veikia virškinimo sistemą, kraujotaką, net nervų sistemą.
Spustelėk aktyvias ikonėles ir sužinok daugiau apie sveikatai palankią mitybą.
Fizinis aktyvumas − tai aktyvi veikla, kuriai atlikti naudojama raumenų jėga. Judėjimas svarbus žmogaus fizinei ir psichinei sveikatai. Kas vyksta organizme? Kokios organų sistemos aktyviau veikia?
Spustelėk aktyvias ikonėles ir sužinok daugiau informacijos.
Kiekvienam žmogui labai svarbus darbo ir poilsio režimas, t. y. tinkamas paros laiko skirstymas, atsižvelgiant į asmens amžių, aktyvią ir pasyvią veiklą, sveikatą, užimtumą, gyvenimo sąlygas ir individualias savybes. Poilsis – tai ramybės ar veiklos laikas, kurio metu dingsta nuovargis ir grįžta darbingumas. Geriausias poilsis – aktyvus. Nustatyta, kad mokiniai yra darbingiausi 10–12 val. ir
16–18 val.
Spustelėk aktyvias ikonėles ir sužinok daugiau apie dienos ir poilsio režimą.