Visos temos

Peržiūrėk animaciją. Apie kokius gamtos išteklius pasakojo?

Gamtos ištekliai yra Saulės energija, augalai, vanduo, dirvožemis, gyvūnai, oras, taip pat naudingosios iškasenos, tokios kaip žvyras, smėlis, anglys, molis, durpės, gipsas, gintaras, nafta ir daug kitų medžiagų. 

Gamtos ištekliai gali būti išsenkantys ir neišsenkantys.

Spustelėk aktyvias ikonėles ir sužinok daugiau.

Gamtos ištekliai gali būti neišsenkantys ir išsenkantys, kurie gali dar būti atsinaujinantys ir neatsinaujinantys. Neišsenkantys gali būti: Saulės energija, vėjo energija, vanduo. Išsenkantys atsinaujinantys gali būti: augalai, gyvūnai, dirvožemis. Išsenkantys neatsinaujinantys: nafta, gamtinės dujos, akmens anglys, metalų rūdos.
Saulės kolektorių eilės įrengtos žolės ir žvyro lauke po debesuotu dangumi.

Saulės baterijos – tai žmonių įrengiamos plokštės, kurios keičia Saulės energiją į elektros energiją. Tai vienas iš būdų taupyti elektrą, perdirbant Saulės energiją, kuri yra neišsenkantis gamtos išteklius.

Lietuvoje randama daug naudingųjų iškasenų. Naudingosios iškasenos yra viena iš gamtos išteklių rūšių. Tai giliai Žemėje susidariusios medžiagos. Jos gali būti trijų būsenų: kietosios, skystosios arba dujinės. Ilgainiui žmogus išmoko naudingąsias iškasenas panaudoti įvairių daiktų ir medžiagų gamybai. Pavyzdžiui, iš naftos žmogus pasigamina kuro, o smėlį naudoja stiklo gamyboje. 

Žemėlapis, kuriame pateiktos naudingosios iškasenos: nafta, durpės, dolomitas, klintys, žvyras, molis, kvarcinis smėlis, smėlis, kreida, sapropelis, mineralinis vanduo.
Atgal
Pirmyn
Atgal
Pirmyn