Per dirvožemį, orą ir vandenį žmogaus veikla pasiekia miškus, pievas ir vandens telkinius. Šiose buveinėse gyvenantys organizmai jaučia veiklos poveikį. Kartais ši veikla padeda buveinių gyventojams, o kartais – kenkia. Dažnai tenka įvesti griežtas taisykles ir taip išvengti taršos ar bent ją mažinti.
Spustelėk paveikslėlius ir sužinok, kaip žmogaus veikla pasiekia buveines.
Naikiname pievas, versdami jas pasėlių laukais, tačiau ūkininkai privalo išsaugoti dalį pievų taip palikdami dalį natūralių buveinių.
Laukuose barstomos trąšos ir cheminės medžiagos paveikia pievų augalus bei vabzdžius. Žinoma, griežtos taisyklės riboja daugelio trąšų naudojimą, kad kuo mažiau kenktų šalia dirbamų laukų augantiems augalams ar laukuose skraidantiems vabzdžiams.
Laukų sausinimas pakeičia pievų augaliją ir gyvūniją.
Žolės deginimas sunaikina pievos organizmus.
Nelegalūs šiukšlynai teršia miško buveines. Už šiukšlinimą miške baudžiama, o įkurtuose rezervatuose ar draustiniuose draudžiama bet kokia žmonių veikla, siekiant išsaugoti natūralią gamtą.
Kertant medžius, naikinami tose miško buveinėse gyvenantys organizmai. Dažniausiai iškirsti miškai atsodinami ir natūralios buveinės atsinaujina, miškas atjaunėja.
Dirvožemio ir vandens teršalai grioviais bei upeliais patenka į upes, o iš jų – į ežerus ir jūras. Lietuvoje su šia tarša kovojama – visi miestai, įmonės ar net atskiros sodybos privalo į aplinką išleisti tik išvalytą vandenį.