Mūsų aplinkoje knibžda mikroorganizmų: bakterijų, virusų, grybelių. Mikroorganizmai, arba mikrobai, labai maži, juos pamatyti galima tik pro mikroskopą. Dauguma iš jų žmonėms nekenkia ir be jų pasaulis neišgyventų. Daug kitų gyvūnų rūšių išnyktų, jei nebūtų mikroorganizmų. Sunyktų beveik visi augalai, nes jiems kai kurie mikroorganizmai reikalingi maistui gaminti. Deja, ne visi mikroorganizmai yra mūsų draugai. Kai kurie gali sukelti ligas: kosulį, peršalimą, vėmimą, viduriavimą. Mikroorganizmų daugiausia tose vietose, kurias žmonės liečia rankomis, todėl jų yra namie, parduotuvėje, žaidimų aikštelėje, mokykloje ir kitur. Jie ant daiktų gali išgyventi keletą dienų.
Spustelėk paveikslėlius ir sužinok daugiau informacijos apie virusus, bakterijas ir grybelius.
Patyrinėk paveikslėlius „Kur dažniausiai slepiasi mikrobai?“, ,,Kur dažniausiai užteršiamos rankos?“ ir išvardyk daiktus, kuriuos šiandien lietei.
Mikroorganizmai labai maži ir į mūsų kūną patenka nepastebimai. Rankų plovimas muilu yra vienas iš paprasčiausių būdų, norint pašalinti nuo jų užkrečiamųjų ligų sukėlėjus. Žmogaus rankos dažniau negu kitos kūno dalys liečiasi su supančiais daiktais bei aplinka, todėl ant jų patenka įvairių mikroorganizmų. Apie 80 procentų užkrečiamųjų ligų gali plisti per nešvarias rankas. Tad rankų higiena yra viena iš pagrindinių efektyviausių ir paprasčiausių prevencinių priemonių, padedančių apsaugoti save ir aplinkinius nuo daugelio infekcijų, žarnyno užkrečiamųjų bei grybelinių ligų, plintančių kontaktiniu būdu.
Spustelėk aktyvias ikonėles ir sužinok, kaip apsisaugoti nuo mikroorganizmų.
Kad galėtume apsisaugoti nuo infekcijų, turime stiprinti organizmo imuninę sistemą. Imunitetas – organizmo atsparumas užkrečiamosioms ligoms.
Patyrinėk paveikslėlį „Imuninės sistemos stiprinimas“. Kaip tu stiprini savo organizmą?
Spustelėk aktyvias ikonėles ir sužinok daugiau apie imuninės sistemos stiprinimą.
Kartais mes nepajuntame virusų atakos, o sykiais jaučiamės blogai, sergame. Nesmagu karščiuojant gulėti lovoje, bet taip organizmas ginasi nuo infekcijų. Virusai ir bakterijos nemėgsta pakilusios kūno temperatūros, nes ji neleidžia jiems daugintis. Pakeldamas temperatūrą organizmas kovoja su virusais ir bakterijomis.