Mokymosi uždaviniai
- Paaiškinti, kaip fizinė sveikata susijusi su socialine emocine sveikata, jas skirti.
- Nurodyti, kaip sveikata susijusi su sveikos gyvensenos įgūdžiais: dienos režimu, higienos laikymusi, fiziniu aktyvumu, sveikatai palankia mityba.
- Pateikti sveikatai nepalankių maisto produktų pavyzdžių ir paaiškinti, kaip tai gali pakenkti sveikatai.
- Nurodyti, kaip sveikata susijusi su palankiomis aplinkos sąlygomis: apšvietimu, garsiu (garso stiprumu), švara ir tvarka.
- Įvardyti žmogaus sveikatai žalingų medžiagų pavyzdžius: tabakas, alkoholis, narkotikai, ne pagal paskirtį vartojami vaistai, perteklinis maisto papildų ir vitaminų vartojimas.
Kokias kompetencijas ugdysimės?
- Pažinimo: išsiaiškinsime, kaip žmogaus sveikata susijusi su sveikos gyvensenos įgūdžiais, palankiomis aplinkos sąlygomis, aptarsime sveikatai žalingų medžiagų pavyzdžius, vartojimo pasekmes žmogaus organizmui.
- Socialinė, emocinė ir sveikos gyvensenos: išsiaiškinsime sveikos gyvensenos, fizinio aktyvumo ir asmeninės gerovės ryšį, formuosime sveikos gyvensenos nuostatas, įsivertinsime savo poelgių pasekmes sveikatai.
- Komunikavimo: atlikdami kūrybinį darbą ugdysimės bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius.
Galimos mokymosi veiklos: kaip įgyvendinsime mokymosi uždavinius?
Norėdami pasiekti išsikeltus mokymosi uždavinius, atliksime įvairias veiklas, aiškinsimės, kas yra fizinė ir socialinė emocinė sveikata, aptarsime sveikos gyvensenos įgūdžių ir žmogaus sveikatos, palankių aplinkos sąlygų priežasties ir pasekmės ryšius. Aptarsime žmogaus sveikatai žalingų medžiagų pavyzdžius, įvardysime jų vartojimo pasekmes žmogaus organizmui. Atliksime kūrybinę užduotį „Fizinio aktyvumo dienynas“, žaisime žaidimą „Labirintas“, atliksime užduotis ir įsivertinsime, kaip sekėsi suprasti mokomąją medžiagą.
Vertinimo ir įsivertinimo kriterijai
Šios veiklos metu:
- Paaiškinu, kaip fizinė sveikata susijusi su socialine emocine sveikata, gebu jas skirti.
- Nurodau, kaip sveikata susijusi su sveikos gyvensenos įgūdžiais: dienos režimu, higienos laikymusi, fiziniu aktyvumu, sveikatai palankia mityba.
- Pateikiu sveikatai nepalankių maisto produktų pavyzdžių ir paaiškinu, kaip jie gali pakenkti sveikatai.
- Nurodau, kaip sveikata susijusi su palankiomis aplinkos sąlygomis: apšvietimu, garsiu (garso stiprumu), švara ir tvarka.
- Įvardiju žmogaus sveikatai žalingų medžiagų pavyzdžius: tabakas, alkoholis, narkotikai, ne pagal paskirtį vartojami vaistai, perteklinis maisto papildų ir vitaminų vartojimas.