Mokymosi uždaviniai
- Paaiškinti, kaip saugiai elgtis namuose ir mokykloje.
- Analizuoti, kaip reikia elgtis nepalankiomis gamtos sąlygomis.
- Aptarti, kokių atsargumo priemonių reikia imtis, sutikus laukinius ar nežinomus naminius gyvūnus, suradus nepažįstamų augalų, grybų.
Kokias kompetencijas ugdysimės?
- Pažinimo kompetencija: išsiaiškinsime, kaip saugiai elgtis namuose ir mokykloje atliekant įvairias veiklas, naudojant įvairius daiktus, prietaisus ir medžiagas, kurios gali sukelti pavojų tau ir kitiems; analizuosime, kaip reikia elgtis nepalankiomis gamtos sąlygomis; aptarsime, kokių atsargumo priemonių reikia imtis, sutikus laukinius ar nežinomus naminius gyvūnus, suradus nepažįstamų augalų, grybų.
- Socialinė, emocinė ir sveikos gyvensenos kompetencija: mokysimės saugiai elgtis, suprasime kiekvieno žmogaus ir bendrą visų atsakomybę už saugumą mokykloje, buityje, įsivertinsime savo poelgių pasekmes sveikatai.
- Komunikavimo kompetencija: ieškosime ir atsirinksime informaciją apie gamtos reiškinius, augalus, grybus, gyvūnus įvairiuose informacijos šaltiniuose.
- Skaitmeninė kompetencija: atlikdami stebėjimo užduotį tikslingai naudosimės skaitmeninėmis technologijomis informacijos paieškai, gamtos reiškinių pažinimui ir tyrimui.
Galimos mokymosi veiklos: kaip įgyvendinsime mokymosi uždavinius?
Siekdami įgyvendinti mokymosi uždavinius, atliksime įvairias užduotis, išsiaiškinsime, kaip saugiai elgtis namuose ir mokykloje atliekant įvairias veiklas, naudojant įvairius daiktus, prietaisus ir medžiagas, kurios gali sukelti pavojų tau ir kitiems. Analizuosime, kaip reikia elgtis nepalankiomis gamtos sąlygomis (žaibuojant, pučiant labai stipriam vėjui, esant plikledžiui, labai aukštai ar labai žemai oro temperatūrai, didelei sausrai). Aptarsime, kokių atsargumo priemonių reikia imtis, sutikus laukinius ar nežinomus naminius gyvūnus, suradus nepažįstamų augalų, grybų. Atliksime orų stebėjimo užduotį, įsivertinsime.
Vertinimo ir įsivertinimo kriterijai
Šios veiklos metu:
- Pateikiu 5–6 saugaus elgesio atliekant įvairias veiklas mokykloje pavyzdžius.
- Įvardiju 5–6 saugaus elgesio namuose naudojant įvairius daiktus, prietaisus ir medžiagas pavyzdžius.
- Paaiškinu, kaip reikia elgtis nepalankiomis gamtos sąlygomis.
- Nurodau, kokių atsargumo priemonių reikia imtis, sutikus laukinius ar nežinomus naminius gyvūnus.
- Nusakau, kokių atsargumo priemonių reikia imtis, suradus nepažįstamų augalų, grybų.