Visos temos
Sveikas ir saugus žmogus

Kai kurie mūsų aplinkoje esantys augalai, grybai ar jų dalys yra nuodingi ir jų reikia vengti. Apsinuodyti Lietuvoje augančiais augalais ar grybais galima juos palietus arba suvalgius.

Dažniausiai jaučiamas deginantis lūpų ar burnos skausmas, pasireiškia vėmimas, viduriavimas, sutrinka rega, parausta oda, ima skaudėti pilvą, darosi silpna, pradeda svaigti galva. 

Spustelėk aktyvias ikonėles ir sužinok daugiau informacijos.

Mergaitė miške su pintine renkanti grybus.

Gamta vaikus vilioja gražiais lapais, kvapniais žiedais. Tačiau būtina atminti, kad mūsų aplinkoje yra augalų, kurių sėklos, lapai, žiedai yra nuodingi, ir jų reikia vengti.

Spustelėk nuotraukas ir sužinok nuodingų lauko augalų pavadinimus ir jų nuodingas dalis.

Kambariniai augalai puošia namus, padeda valyti patalpų orą. Naudinga žinoti, kad kai kurios kambarinės gėlės yra nuodingos žmonėms ir augintiniams, todėl su jomis vertėtų elgtis atsargiai. Vieni augalai išskiria nuodingas sultis, kiti – kvapą.

Spustelėk nuotraukas ir sužinok nuodingų kambarinių augalų pavadinimus.

Spustelėk aktyvias ikonėles ir sužinok daugiau informacijos apie saugų elgesį su augalais.

Per vidurį užrašas „Saugus elgesys su augalais“, iš kurio rodyklės į apskritimus su paveikslėliais ir aktyviomis ikonėlėmis.

Visi Lietuvoje randami grybai yra skirstomi į valgomus ir nevalgomus (nuodingus). Nuodingi grybai – tai grybai, turintys nuodingų medžiagų, pavojingų žmogaus sveikatai ar net gyvybei. Nuodingus grybus galima atskirti išsiaiškinus jiems būdingus požymius. Pavyzdžiui, paprastoji musmirė ant koto turi sijonėlį, o ant kepurėlės – baltus lakštelius, panašius į taškelius.

Spustelėk nuotraukas ir sužinok nuodingų grybų pavadinimus.

Spustelėk aktyvias ikonėles ir sužinok daugiau informacijos apie saugų elgesį su grybais.

Per vidurį užrašas „Saugus elgesys su grybais“, iš kurio rodyklės į apskritimus su paveikslėliais ir aktyviomis ikonėlėmis.
Atgal
Pirmyn
Atgal
Pirmyn