Lietuvos miškuose, pievose, ežeruose, upėse, danguje ir žemėje gausu gyvūnų. Visur, kur pažvelgsi, knibžda gyvybė. Kaip manai, kokie gyvūnai galėtų gyventi paveikslėliu pavaizduotoje vietovėje?
Spustelėk aktyvias ikonėles ir sužinok daugiau informacijos apie Lietuvoje gyvenančius gyvūnus.
Europinės lydekos gyvena upėse ir ežeruose. Šių žuvų pailgas ir plonais žvynais padengtas kūnas gali užaugti ilgesnis nei 1 metras ir sverti iki 30 kilogramų. Lydekos yra žalsvai ar gelsvai pilkos, su didelėmis dėmėmis ant šonų. Jos yra plėšrios, minta kitomis žuvimis, grobio tyko pasislėpusios. Gyvena daugiau kaip 20 metų.
Baltieji gandrai gyvena atvirose vietose, paprastai šalia žmonių sodybų. Dažnai galima pamatyti skraidančius arba vaikštinėjančius pievose, šlapynėse. Šie paukščiai užauga apie 1 metrą ilgio ir sveria 3–4 kilogramus. Jų kūnas baltas, sparnai juodi, snapas ir kojos raudoni. Minta varlėmis, vabzdžiais, pelėmis ir kitais smulkiais gyvūnais. Žiemoja Afrikoje, o atėjus pavasariui grįžta į Lietuvą.
Penkiataškės boružės gyvena laukuose, pievose ir soduose. Šių vabalų kūnas ryškiai raudonas, ovalo formos, platus, nugara išgaubta. Minta amarais, kitais smulkiais vabzdžiais. Žiemoja po nukritusiais lapais, sausų augalų likučiais, miško paklotėje.
Pilkieji vilkai gyvena dideliuose spygliuočių ir mišriuosiuose miškuose, pelkėse, mažiau žmonių lankomose vietovėse prie vandens telkinių. Užauga iki 150 centimetrų ilgio, sveria 30–65 kilogramus. Kailis tankus, šiurkštokas, pilkas, rusvas ar net pilkai rusvas. Šie plėšrūnai minta beveik vien mėsa: stambiais ir vidutinio didumo laukiniais bei naminiais gyvūnais. Pilkieji vilkai vadinami miško sanitarais, nes medžioja daugiausia ligotus gyvūnus.
Geltonskruosčiai žalčiai gyvena upių, ežerų, tvenkinių pakrantėse, pelkių pakraščiuose, drėgnuose miškuose, užliejamose pievose, pamiškių sodybose. Užauga iki 120–140 centimetrų ilgio. Kūno viršus pilkas, tamsiai pilkas ar beveik juodas, apačia šviesi, pilkšva. Galvos šonuose ryškios oranžinės, geltonos ar balkšvos dėmės. Žalčiai minta varlėmis, rupūžėmis, driežais, smulkiais graužikais.
Pievinės varlės gyvena parkuose, soduose, daržuose, pelkėse, pievose, balų ir upių, upelių pakrantėse. Užauga iki 6–9 centimetrų ilgio. Kūnas tamsiai rudas ar gelsvas, su tamsiomis įvairaus dydžio ir formos dėmėmis. Minta vabzdžiais, jų lervomis ir vikšrais, vorais, sliekais, nedideliais šliužais.