Gyvūnai gali gyventi ir kitokiose gamtinėse aplinkose, pavyzdžiui: sūriose jūrose, karštose dykumose, snieguotuose kalnuose, drėgnuose atogrąžų miškuose ir kitur.
Spustelėk nuotraukas ir sužinok daugiau informacijos apie kitų šalių gyvūnus.
Žirafos gyvena ten, kur visus metus šilta, – Afrikoje. Užauga daugiau kaip 5 metrų aukščio ir per 4 metrus ilgio, sveria 550–800 kilogramų. Kaklas iki 2 metrų ilgio. Kailis gelsvai rudas su leopardiškomis dėmėmis. Kiekvienos žirafos kailio raštas, kaip ir žmonių pirštų atspaudai, skirtingas. Jis nesikeičia visą gyvenimą. Žirafos minta lapais, jaunais ūgliais, medžių ir krūmų šakelėmis.
Pingvinai gyvena ten, kur šilta ir kur visus metus šalta, pavyzdžiui, Pietų Afrikos pakrantėse ir Antarktidoje. Šie paukščiai neskraido. Gerai plaukioja ir nardo. Po vandeniu gali išbūti ilgiau kaip dvi minutes. Sausumoje tipena mažais žingsniukais. Pingvinai minta smulkiomis žuvimis, moliuskais, vėžiagyviais.
Chameleonai gyvena ten, kur visus metus šilta ir drėgna, taigi Azijos, Afrikos, miškuose ar tankiais krūmokšniais apžėlusiose vietovėse. 20–30 centimetrų ilgio chameleono kūnas smarkiai suplotas iš šonų, pagal aplinką keičia spalvą ir piešinį. Galva papuošta skiauterėmis ir kauburėliais. Akys didelės ir apvalios. Ieškodamos grobio akys juda atskirai. Vabzdžius gaudo staigiai iškišdamas beveik kūno ilgio lipnų liežuvį.
Rykliai gyvena kai kuriose jūrose ir vandenynuose, kartais plačiose upėse. Užauga nuo 20–30 centimetrų iki 15 metrų ilgio, sveria iki 14000 kilogramų. Kūną dengia žvynai. Burnoje daug aštrių dantų. Dauguma ryklių yra plėšrūs, minta žuvimis, vėžiagyviais, moliuskais, kirmėlėmis.
Kengūros gyvena Australijoje ir aplinkinėse salose. Jų didelės, stiprios užpakalinės kojos, didelės pėdos pritaikytos šokinėti, ilga raumeninga uodega ir maža galva. Kengūrų patelės turi sterblę, joje jaunikliai 6–8 mėnesius vystosi, maitinasi ir gyvena. Suaugusios kengūros minta žole, lapais, vaisiais, kai kurios kirmėlėmis, vabzdžiais.
Gyvalazdės paplitusios šiltuose ir drėgnuose kraštuose. Kūnas 5–35 centimetrų ilgio, patelės didesnės už patinus. Dauguma gyvalazdžių sparnų neturi. Aktyvios dažniausiai naktį. Sugeba puikiai užsimaskuoti ir sustingti šakelę primenančia poza, kai kurios gali siūbuoti pučiant vėjui, kad susilietų su aplinka. Dar kitos būna panašios į augalo lapus. Minta augalais.